බොහෝ බුද්ධිමත් සහ සුන්දර කාන්තාවන් මැදිවියට එළඹෙනතෙක් තනිකඩ ඇයි?

බොහෝ බුද්ධිමත් සහ සුන්දර කාන්තාවන් මැදිවියට එළඹෙනතෙක් තනිකඩ ඇයි?

මේ කතාව බොහෝ දෙනෙක් විහිලුවක් වගේ දැක්කත් බොහොමයක් උගත් බුද්ධිමත් සහ රූමත් කාන්තාවන් මැදි විය වන තෙක් තනිකඩ ජීවිතයක් ගත කරනවා. රූමත් හා උගත් ගැහැනු ළමයින් පෙම් සබඳතාවලට අඩු වයසින්ම එක් වීමට කැමැත්තක් නොදක්වයි. ඇමරිකානුවන්ගෙන් සියයට 50.2 ක් පමණ තනිකඩයන් වන අතර එය ආසන්න වශයෙන් මිලියන 124.6 ක වන අතර එක්සත් ජනපදයේ විවාහක කාන්තාවන්ට වඩා තනිකඩයන් සිටිති.
මේ පිළිබඳව බ්‍රයිට් සයිඩ් නම් වෙබ් අඩවියෙන් සිදු කරන ලද සමීක්ෂණයක පහත කරුණු අනාවරණය විය.

  1. නවීන කාන්තාවන් ස්වාධීනය
    කාන්තාවන් ඔවුන්ගේ අයිතිවාසිකම් වෙනුවෙන් සටන් කරමින් ලෝකය වෙනස් කරමින් සිටී. වැඩි වැඩියෙන් කාන්තාවන් පිරිමින්ට වඩා සමාන හෝ වඩා හොඳ රැකියා ලබාගෙන ස්වාධීන වේ. සේවාවක් අමතා මුදල් ගෙවිය හැකි නිසා ඔවුන්ට තවදුරටත් ශාරීරික වැඩ සඳහා උදව් ඉල්ලා සිටීමට අවශ්‍ය නැත. සමහර විට ඔබේ ස්වාමිපුරුෂයා ගැටලුවක් විසඳන තෙක් බලා සිටීම වඩා වේගවත් වේ.

2. කාන්තාවන් ඔවුන්ගේ නිදහසට හා නිදහස් කාලයට වැඩි ගෞරව කිරීමට පටන් ගෙන තිබේ.

දැන් කාර්යාලීය රැකියාවෙන් පසු ස්වාමිපුරුෂයෙකු සහ දරුවන් කිහිප දෙනෙකු සඳහා නිවසේ ආහාර පිසීම වෙනුවට කාන්තාවන් කැමති වන්නේ තමන් වෙනුවෙන් කාලය ගත කිරීමටයි. ළමයින් රැකබලා ගැනීමට හෝ පිරිසිදු කිරීමට වඩා ස්පා, රූපලාවණ්‍යාගාරයක්, සාප්පු සවාරි හෝ ස්වයං සංවර්ධනයේ පන්තියකට යෑම වඩාත් ආකර්ශනීය බව පෙනේ

3. කාන්තාවන් වඩාත් චිත්තවේගීය වශයෙන් ස්ථාවර වෙමින් පවතී.

කාන්තාවන් ශක්තිමත්, චිත්තවේගීය වශයෙන් ස්ථාවර හා වඩා උගත් අය බවට පත්ව ඇත. නූතන ලෝකය ඔවුන්ට ආසන්න වශයෙන් සමාන අවස්ථා ලබා දෙයි. එය ඔවුන්ගේ මනෝ විද්‍යාවට බලපායි. ආහාර ගැනීමේ මාර්ගයක් නොමැතිව තනිකඩව සිටීමට බිය නැත. ආදරය නොකරන හෝ ගරු නොකරන මිනිසෙකු සමඟ ඇඳක් බෙදා ගැනීමට වඩා සමාන පුද්ගලයෙකු එනතෙක් බලා සිටීම හොඳය.

4. නූතන කාන්තාවන් විකල්ප සබඳතා වලට වැඩි ඇල්මක් දක්වති.

වර්තමානයේ සබඳතාවලදී කාන්තාවන්ගේ මනාපයන් පෙන්වීමට ඔවුන් බිය නොවෙති. ඔවුන්ට සුදුසු යැයි පෙනෙන පරිදි ජීවත් විය හැකි අතර, එකම ලිංගයේ සහකරුවෙකු තෝරා ගන්නා විට හෝ නිදහස් සම්බන්ධතාවයක් ඇති කර ගන්නා විට කිසිවෙකු පෙර මෙන් කාන්තාවන්ව විනිශ්චය නොකරයි. නිසැකවම, මෙය මිනිසුන් විවාහ නොවී එකට ජීවත්වීමට හේතු වේ.

5. නූතන කාන්තාවන්ට ඉතා උසස් ප්‍රමිතීන් ඇත.

ඔබ ඔබේම මුදල් උපයන විට, උපාධියක් හෝ 2 ක් ඇති විට, ඔබේ පෙනුම ගැන සැලකිලිමත් වන විට සහ වෙනත් ක්ෂේත්‍රයන්හි ඔබ දියුණු වන විට, ඔබ බලාපොරොත්තු වන්නේ ඔබව ඔබේ ජීවිතයේ පහත් තලයකට ගෙන නොයන මිනිසෙකි. ඔබගේ උත්සාහය අගය නොකරන මිනිසෙකු ඔබට පිළිගත නොහැක. අඩු ප්‍රමිතීන් ඉවසා සිටිය නොහැක, මන්ද ඔවුන්ට ඔබට වඩා හොඳ ජීවිතයක් ගෙන ඒමට නොහැකි බැවිනි. තනිකඩව සිටීම පහසු වන අතර ඔබ ගැනම සැලකිලිමත් වන්න.

6. ලස්සන හා බුද්ධිමත් කාන්තාවන් හමුවීමට පිරිමින් වඩාත් බිය වෙති.

පිරිමින් ලස්සන, ස්වාධීන හා බුද්ධිමත් කාන්තාවක් දුටු විට, ඔවුන් පළමු පියවර ගැනීමට එතරම් උනන්දුවක් නොදක්වයි, මන්ද ඔවුන් සිතන්නේ මෙම විස්මිත කාන්තාව තනිකඩව සිටිය නොහැකි බවයි. එබැවින් බොහෝ විට රූමත් උගත් කාන්තාවක හමුවේ තමන්ගේ කැමැත්ත ප්‍රකාශ කිරීමට බොහෝ පුරුෂයන් මැලි වෙති.

7. නූතන කාන්තාවන් සුරංගනා කතා විශ්වාස නොකරයි.

නූතන ප්‍රමිතීන් සහ පරිභෝජන යුගය නිසා කාන්තාවක් පිරිමියෙකු කෙරෙහි දක්වන විශ්වාසයේ මට්ටම බෙහෙවින් අඩු ය. බිඳුණු හදවතක් ඇති කර ගැනීමට කිසිවෙකුට අවශ්‍ය නැත, කාන්තාවන් පාවා දෙනු ලැබීම ගැන අප කථා කීයක් අසා තිබේද? අපි කුඩා කල සිටම චිත්‍රපට නැරඹුවෙමු, එහිදී කාන්තාවක් තමන්ගේම සමාගමක් පවත්වාගෙන යන හෝ සාමාන්‍යයෙන් වැඩ කිරීමේදී ඉතා සාර්ථක වූ ස්වයං-සාදන ලද ව්‍යාපාරික කාන්තාවකි. නූතන ලෝකය අපට නවීන ප්‍රමුඛතා ලබා දෙන අතර අපි ඒවා පිළිගනිමු.
ඔබට තවමත් තනිකඩව සිටින නියම මිතුරෙක් සිටීද? සුරූපි කාන්තාවන් වසර ගණනාවක් තනිකඩව සිටින්නේ මන්ද යන්න පිළිබඳව ඔබට තවත් අදහස් තිබේ නම් පහත අදහස් දක්වන්න.
Please follow and like us:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *